Вступ
Мандруючи шляхами рідного Голопристанського району, ми досить часто проходили повз водні об’єкти,особливо часто доводилося бачити озера.
Ми зацікавилися питанням: «А скільки ж озер на Голопристанщині?». І були дуже здивовані тими цифрами, про які нам вдалося дізнатися.
А розпочали ми свої дослідження з пошуку організацій, людей, які б допомогли нам у розкритті цього питання. Ми звернулися за допомогою до Приморського управління водного господарства, що розташоване у м. Гола Пристань (вул. Московська).
Під час зустрічі з Проценко Ларисою Іллівною, провідним інженером із водних ресурсів відділу водних ресурсів Приморського управління водного господарства, ми дізналися про те, що в Голопристанському районі зареєстровано 472 озера загальною площею 4386,5 га. Найбільша кількість озер розташована на території:
- Геройської сільської ради (155 озер загальною площею 916,29 га)
- Рибальченської сільської ради (118 озер загальною площею 98,1 га)
- Збур’ївської сільської ради (70 озер загальною площею 380,66 га)
- Садівської сільської ради (32 озера загальною площею 698,9 га)
- Бехтерської сільської ради (16 озер загальною площею 460,46 га)
- Голопристанської міської ради (15 озер загальною площею 441,5 га)
- Краснознам’янської сільської ради (13 озер загальною площею 134,4 га)
- Круглоозерської сільської ради (11 озер площею 375,5 га)
- Великокардашинської сільської ради (9 озер загальною площею 310,2 га)
- Старозбур’ївської сільської ради (6 озер загальною площею 407,8 га)
Найбільші з озер Голопристанського озера – це Збур’ївський та Кардашинський лимани.
Поспілкувалися з Бахтіяровою Людмилою Іванівною, науковим співробітником Чорноморського біосферного заповідника. Вона розповіла про те, що на території заповідника багато різноманітних озер, особливо на Солоноозерній ділянці, які є місцями годівлі птахів, висиджування пташенят.
Виходячи з вище зазначеного, можна сказати про те, що Голопристанщина – це дійсно край озер: великих і малих, солоних та прісних.
Тому і було вирішено створити туристсько-краєзнавчий маршрут, який би охоплював ті місцевості нашого району, на яких розташовані озера, цікаві як з історичної, так і з рекреаційної точки зору.
Наш маршрут пролягає територіями, які насичені найбільшими за площею озерами: північною, північно-західною та південною частиною Голопристанського району.
Поглибленню знань про природу рідного краю, уведенню в світ цікавих досліджень сприяє розроблений туристсько-краєзнавчий екскурсійний маршрут «Голопристанщина – край озер».
Мандруючи стежками Голопристанського району за маршрутом «Голопристанщина – край озер», можна ознайомитися з особливостями природи рідного краю, закономірностями формування геобіоценозів озер, екологічними зв’язками між озерами та іншими компонентами природи, впливу на водойми діяльності людини.
За потреби документ можна завантажити <тут> розмір 18 Мб
|