07.02.2017№
на2311/01-03від 08.08.2016
Інформація щодо виконання заходів
реалізації обласної комплексної програми
з національно-патріотичного виховання
«Дитина – громадянин – патріот Батьківщини»
на 2016-2021 роки
На виконання реалізації обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2016-2021 роки та з метою реалізації в Голопристанському районі державної політики у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді, визначення пріоритетів, основних напрямів та заходів, забезпечення змістового наповнення виховної роботи та поліпшення координації діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства у питаннях національно-патріотичного виховання дітей та молоді, відповідно до Указів Президента України від 12 червня 2015 року № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13 жовтня 2015 року № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки»затверджено план роботи з національно-патріотичного виховання.
Протягом І семестру 2016-2017 н.р. у всіх закладах Голопристанського району проведено заходи згідно затвердженого плану з національно-патріотичного виховання.
Організовано роботу гуртків з національно-патріотичного виховання з вересня 2016 року їх в районі працює 23 (в них дітей 323), з них 2 безоплатні (в них дітей 21), більшість це гуртки: «Джура» - 14, «Юний патріот» -1, «Зірниця» - 4, «Воєнно-історичне стендове моделювання» -1.
На виконання листа відділу освіти, молоді та спорту Голопристанської державної адміністрації від 05.10.2016 р. «Про проведення тижня національно-патріотичного виховання дітей та молоді в навчальних закладах у 2016 році» з 10 по 16 жовтня у навчальних закладах Голопристанського району проведено тиждень національно-патріотичного виховання.
Голопристанською станцією юних туристів 20 вересня 2016 року проведено семінар для відповідальних за національно-патріотичне виховання в навчальних закладах «Національно-патріотичного виховання учнівської молоді як пріоритетна складова процесу соціалізації особистості », розпочато соціальний районний проект «До перемоги разом», який триватиме протягом 2016-2017 років.За результатами І етапу кращі роботи показали колективи Бехтерської ЗОШ, Таврійської ЗОШ, які представлять свої проекти 15.02.2017 під час семінару відповідальних за національно-патріотичне виховання.В районі відбулися святкові заходи, присвячені Дню Захисника України, розпочато районну краєзнавчо-патріотичну акцію «Моє село – окраса Голопристанщини» з матеріалами якої ви можете ознайомитися на сайті станції.
На сайті Голопристанської районної державної адміністрації організована робота сторінки РКЦ, де висвітлені план роботи Центру, інформації про створення РКЦ «Єдність» - «Плекаємо патріотів»,«Про результати конкурсу на кращій опорний заклад району з національно-патріотичного» та ін. На сайті Голопристанської районної станції юних туристів- сторінка, присвячена діяльності Центру. Робота Центру висвітлюється в ЗМІ. В районній газеті «Голопристанський вісник» опубліковано 6 статей про діяльність Центру – «Молоді джури – майбутні захисники України»,«Історію пише сучасність»,«Виховуємо патріотів України»,«Допомогу для воїнів зібрали діти», «Плекаємо патріотів»,«Туристи району знову «на висоті» До Дня Незалежності України вони підняли прапор Нової Збур’ївки на вершині Говерли». Налагоджена співпраця з громадськими організаціями району а, саме Центр допомоги воїнам АТО, Голопристанський осередок Українського козацтва, Червоний хрест.
У всіх навчальних закладах Голопристанського району пошуковці продовжують дослідження сторінок Історії України періоду Великої Вітчизняної війни, інших знакових подій пов’язаних з прагненням народу України до волі та незалежності.
Волонтерські загони шкіл в’язали шефство над могилами загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни та меморіалами створеними на їх честь зокрема в Олександровській ЗОШ пройшла акція «Турбота» (упорядкування пам’ятних місць, могил загиблих у ВВв, Між членами пошуково – експедиційних загонів Старозбур’ївської школи розподілені обов’язки по наведенню санітарного стану на похованнях та утриманню навколишньої території в належному стані: пам’ятник на території кладовища – ПЕЗ « Червона калина» 10 клас (класний керівник Фесенко В.О.), пам’ятник в районі бази відпочинку « Старозбур’ївський Кут» - ПЕЗ «Дніпрова хвиля» 9 клас (класний керівник Смола А.В.), ритуальне місце на території Старозбур’ївської ЗОШ – ПЕЗ « Лілея» 8 клас (класний керівник Коновалова С.В.). Під керівництвом учителя історії Матис І.Г. Залізнопортівської ЗОШ ведеться пошукова робота стосовно з’ясування імен солдат похованих у братських могилах. Активно ведеться робота волонтерського загону «Милосердя» Новозбур’ївської ЗОШ №2 :упорядкування меморіалу пам’яті загиблих воїнів-новозбур’ївчан, загиблих у роки війни 1941-1945 рр., відвідування братської могили загиблим воїнам у с. Стара Збур’ївка. Учні Пам’ятненської ЗОШ благоустроюють прилеглу територію до Обеліска Слави та Стели 24 Гвардійської дивізії. Олексіївська ЗОШ: впорядкування братської могили на сільському кладовищі ( 7 клас, класний керівник Ошурко Ю.М.), впорядкування Обеліску Слави ( 9 клас, класний керівник Козак О.Є. ) Проведення акції «Меморіал» по догляду за Меморіалом Слави воїнам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та могили Невідомого солдата в Таврійській ЗОШ. Активно ведеться шефська робота учнями Новозбур’ївської ЗОШ №1: упорядкування пам’ятника Невідомому солдату та загиблим морякам, краєзнавча експедиція до пам’ятного знаку «Новозбур’ївській Хрест», як місце запеклих боїв. Упорядкування та утримання в належному стані меморіалу Слави та могили загиблих льотчиків с. Комуна – операція «Пам'ять» систематично проводяться учнями Збур’ївської ЗОШ.
Учасники експедиційних загонів зустрічаються із свідками цих подій, записують їх спогади; відтворюють маловідомі та невідомі факти історії, місця боїв, імена їх учасників, місцезнаходження поховань людей, які загинули за рідну землю, вивчають документальні свідчення, впорядковують садиби ветеранів війни та праці, репресованих вдів, доглядають за могилами патріотів. Зустрічі з ветеранами Другої Світової війни «Естафета поколінь» проведено в Кардашинській ЗОШ, Олександрівській ЗОШ, Старозбур’ївській ЗОШ, Учні Новозбур’ївської ЗОШ №3 працюють над науково-дослідницькою роботою «Внесок односельчан у боротьбі проти нацизму», Гладківська ЗОШ працює в напрямку «Голопристанщина в роки Другої Світової війни»(гурток «Пошук», протягом І семестру 2016-2017 н.р., Погорілий В.В). У Круглоозерській ЗОШ ведеться пошуково-дослідницька робота щодо пошуку поховань жертв війни на чолі з вчителем історії та керівником музею Рижинко О.В. та учнями 9-10 класів. Пошукова робота «Політв’язні рідного села», збір матеріалів для поповнення шкільного куточку «Бойової слави» проводиться учнями Новозбур’ївської ЗОШ №1
Протягом навчального року проведено ряд масових заходів: лінійки пам’яті, присвячені до 72-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників Олександровській ЗОШ, Новозбур’ївської ЗОШ №3, Таврійській ЗОШ, Уроки-реквієми «Запали свічку пам’яті», «Живі у пам’яті народній…» Кардашинська ЗОШ, Старозбур’ївської, БехтерськоїЗОШ, Круглоозерській ЗОШ У Залізнопортівській ЗОШ проведено заходи до дня визволення України від німецько-фашиських загарбників «Визволення радісного день» (28.10). Покладання квітів до могил загиблих воїнів та обеліску. Акція «Допоможи ветерану!», Круглий стіл «Вахта пам’яті – естафета поколінь!» - Новозбур’ївської ЗОШ №2. Круглий стіл «Війни немає вороття», конкурс на краще виконання віршів про Другу Світову війну Новозбур’ївська ЗОШ №1.Конференцію «Бої Другої Світової війни в пам’яті односельчан» та літературні читання «Друга Світова війна у художніх творах» проведено в Збур’ївській ЗОШ.
Тематичні класні години: «Велика ціна визволення України», «Їх славні імена в літописі Великої Вітчизняної», «Вулиці нашого міста, села, названі іменами героїв Великої Вітчизняної війни» Олександрівська ЗОШ, години спілкування: «В ім’я твого і мого життя» до 70- річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні в Новозбур’ївській ЗОШ №3, Гладківська ЗОШ; уроки мужності проведено Новозбур’ївської ЗОШ №2 «Забули б люди назавжди всі війни, але Героїв не забути нам!»; бібліотечний урок на тему: «Героїчні сторінки українського народу історії українського народу у період ВВв 1941 – 1945 років» проведено в Пам’ятненській ЗОШ. Бесіди на тему: «Вклад жителів Херсонщини у Перемогу над фашистськими загарбниками». Урок-пам'ять проведено в Новозбур’ївській ЗОШ №1 «Наш край у роки Другої Світової Війни 1941-1945».«Бабині Яри», - як нагадування про страхіття фашизму» - Таврійська ЗОШ.
Оформлено книжкові виставки у шкільних бібліотеках «Вічна слава героям ВВв», «Запали свічку пам’яті», «Живі у пам’яті народній», фотовиставки «Друга світова війна – перемога життя над смертю» Кардашинська ЗОШ, Старозбур’ївської, виставка творів мистецтва, фотографій, архівних документів, відеоматеріалів: «Жах, назва якому - війна» Новозбур’ївської ЗОШ №3, Гладківська ЗОШ, Новозбур’ївській ЗОШ №1, Збур’ївській ЗОШ
У всіх навчальних закладах району систематично проводиться профілактична робота щодо запобігання актам вандалізму та руйнуванню місць поховань осіб, що загинули т(пропали безвісті) під час Другої Світової Війни 1941-1945 років, торгівлі бойовими нагородами та іншими відзнаками часів війни, пропаганди фашизму.
Продовжують свою роботу кімнати школяра, які є координаційним центром в напрямку національно-патріотичного виховання,де учні проводять години спілкування патріотичного спрямування: «Ми українці», «Ми – нація єдина, твої ми діти, Україно», «Патріотизм – в обличчях і віршах», засідання учнівського самоврядування та інші заходи.
Директор райСЮТур
Хижнюк Г.М.
Завантажити документ можна <<тут>>
|