Голопристанська райСЮТур
Сайт туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямку
КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
Херсонської області


Меню сайту
Категорії розділу
Статті [12]
Статті у газету [11]
Протоколи змагань [1]
Статті РКЦ «Єдність» [11]
РКЦ «Єдність»
Моє село
Нові матеріали
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Корисні посилання
  • КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
  • Голопристанська районна державна адміністрація
  • Комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
  • УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
  • Наш канал на You Tube
  • Нормативні документи у галузі позашкільної освіти
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Статті » Статті у газету

    22 вересня – День партизанської слави України

    22 вересня – День партизанської слави України

    До 73- річниці партизанського руху в Україні

         30 жовтня 2001 року Указом Президента України  « …на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, увічнення їх пам’яті…» було встановлене щорічне  відзначення Дня партизанської слави 22 вересня.

         День партизанської слави – 22 вересня – збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками.

         На Голопристанщині активно боролися проти гітлерівських окупантів представники різних верств населення – робітники, селяни, інтелігенція. Більшість з них стала на шлях боротьби з ворогом не за вказівкою партійних органів, а з патріотичних почуттів, рішуче протестуючи проти окупаційного режиму. Якщо заздалегідь залишені партійні та комсомольські організації почали діяти практично відразу після окупації, то патріотично налаштовані групи утворювалися поступово.

         Восени 1941 року в Голій Пристані була створена підпільна група, очолювана секретарем райкому партії П.М.Козюрою і головою райвиконкому І.М.Пучніним. Незабаром були створені дві партизанські групи. Одну з них очолював лісничий А.Г.Форманюк (загинув на фронті в 1944 р.). Підпільники збирали зброю, надавали допомогу пораненим і полоненим червоноармійцям, забезпечували їх усім необхідним і переправляли в безпечні місця. З наближенням Червоної Армії до Голої Пристані в листопаді 1943 року група вступила в бій з ворогом і не допустила знищення будівель лікарні та курорту. Члени партизанської групи, яку очолював К.І.Герасименко, знищували застави у Дніпровських плавнях, проводили агітаційну роботу серед жителів, перешкоджали відправленню молоді району до Німеччини.

         Під керівництвом секретаря Голопристанського райкому партії П.М.Козюри (загинув на початку 1942 року під час виконання завдання) у селах Прогної (суч. Геройське), Рибальче, Стара Збур’ївка, Залізний Порт з жовтня 1941 року почали виникати і активно діяти партизанські групи, які об’єднували більше 50 чоловік, які активно знешкоджували живу силу і техніку ворога.

         Багато голопристанців, ризикуючи життям, допомагали підпільникам, вели боротьбу проти загарбників.

         У в загальноосвітніх навчальних закладах району День партизанської слави відзначається як данина поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

         Так, щороку 22 вересня у загальноосвітніх школах проводяться загальношкільні лінійки, присвячені Дню партизанської слави. У Новозбур’ївській загальноосвітній школі № 1 відбулися спортивні змагання між учнями 4 класів, присвячені видатній даті; години спілкування «Народ пам’ятає, народ славить».

         У Новолодимирівській загальноосвітній школі пройшла година спілкування «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», тематична експрес-інформація.

         Усний журнал «Великий подвиг в ім’я майбутнього» проведений серед учнів початкових класів у Малокопанівській школі, проведені екскурсії до шкільного музею «Історія села Малі Копані», на яких представлена експозиція «Історія партизанського загону Гірського».

         18 вересня відбулося засідання круглого столу «Рух опору в роки Великої Вітчизняної війни» в Збур’ївській загальноосвітній школі, 19 вересня класними керівниками була проведена єдина інформаційна година «Патризанський рух і підпільна боротьба на Херсонщині». Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Головачук О.І.) продовжують збір матеріалів про односельців - учасників партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни.

         19 вересня в Пам’ятненській школі пройшла краєзнавча конференція «Є пам'ять, якій не буде кінця», учні 8-11 класів провели засідання «круглого» столу «Біль душі людської».

         Похід вихідного дня «Місцями бойової слави» провели учні Добропільської школи.

         Тематичні виставки малюнків, плакатів «З вірою в серці» були представлені учнями молодшої та середньої ланки Добропільської, Новофедорівської, Долматівської, Залізнопортівської загальноосвітніх шкіл.

         Учні Олексіївської, Старозбур’ївської загальноосвітньої школи провели роботу з упорядкування братської могили на місцевому кладовищі, біля Обеліску Слави.

         Пройшов «круглий» стіл з головою Новозбур’ївської ветеранської організації Купаном Анатолієм Володимировичем учнів Новозбур’ївської школи № 3.

         Виставку квітів до Дня партизанської слави представили учні Новофедорівської, Гладківської загальноосвітніх шкіл.

         Уроки партизанської слави, уроки мужності пройшли у Круглоозерській, Залізнопортівській, Гладківській, Старозбур’ївській загальноосвітніх школах.

         Випуск стіннівок «Тільки пам'ять не сивіє», перегляд художніх та документальних фільмів про підпільно-партизанський рух у період Великої Вітчизняної війни пройшли у Краснознам’янській загальноосвітній школі.

         Учні 8-х класів Таврійської загальноосвітньої школи провели зустріч із ветераном Великої Вітчизняної війни Бондаренком П.І..

         Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя.

         Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.

    Галина Хижнюк, директор районної станції юних туристів

     

    Категорія: Статті у газету | Додав: bvs72 (22.10.2014)
    Переглядів: 1333 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Вхід на сайт
    Пошук
    Погода
    Погода
    Погода у Голій Пристані

    волог.:

    тиск:

    вітер:

    Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples