Шкільні музеї - від минулого до сучасного!
21 березня 2017 року радо зустрічала гостей Круглоозерська школа (директор Свірідов Л.М.), а саме вчитель історії Риженко Олег Володимирович. Тема зустрічі – музей при навчальному закладі – простір інтеграції основної та додаткової національно-патріотичної освіти дітей та молоді. Мета семінару – удосконалення діяльності музеїв, підвищення їх ролі як осередків національно-патріотичної освіти і виховання учнівської молоді, обмін досвідом, вдосконалення і активізація пошуково-краєзнавчої роботи.
Відкрила семінар директор районної станції юних туристів Хижнюк Г.М., яка наголосила, що патріотичне виховання молоді є наріжним каменем будівництва нашої незалежності та суверенності держави, а шкільні музеї є осередком патріотичного та національного виховання.
Далі учасникам семінару була запропонована презентація історичного музею Круглоозерської ЗОШ, де Олег Володимирович розповів про організацію роботи, поділився досвідом використання музею у навчально-виховному процесі, організації пошукової роботи і використання матеріалів в написанні науково-дослідницьких робіт та звітів краєзнавчих експедицій, досвідом збору експонатів, розробки експозицій та екскурсій.
Практичне використання набутих матеріалів та застосування їх в навчально-виховному процесі були представлені уривками уроку « Наш край в період колективізації – кінець 20-30 рр ХХ ст..» , виховного заходу «Воїни – земляки, учасники АТО». Діти, які виступали в ролі експертів, представили зібраний матеріал про період колективізації в селі Кларівка (нині Круглоозерка). Важко було стримати емоції, коли учні розпочали розповідь про односельців – учасників АТО: учні переймаються долею України та підтримують наших воїнів-захисників, активно приймають участь в районних акціях «Із вірою в серці», «До перемоги разом».
Обговорення продовжували за круглим столом.
Методист з національно-патріотичного
виховання, Мороз Т.М.
Фотографії до заходу можна переглянути <<тут>>
|