Голопристанська райСЮТур
Сайт туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямку
КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
Херсонської області


Меню сайту
Категорії розділу
Історія міст і сіл України [3]
Екскурсійний маршрут [11]
(Історія міст і сіл України)
Нарис-опис [13]
(Історія міст і сіл України)
Краса і біль України [3]
Моя батьківщина - Україна [15]
Сто чудес України [1]
РКЦ «Єдність»
Моє село
Нові матеріали
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Корисні посилання
  • КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
  • Голопристанська районна державна адміністрація
  • Комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
  • УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
  • Наш канал на You Tube
  • Нормативні документи у галузі позашкільної освіти
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Файли » Всеукраїнські експедиції » Моя батьківщина - Україна

    «Організація і діяльність Рибальченського підпілля в 1942 році» Таращенко Л. Л. 2011р.
    01.11.2011, 15:19

    Вступ

         Минає час, ідуть роки й десятиліття, але з пам’яті ніколи не підуть у небуття партизанська мужність, відданість Батьківщині, готовність до самопожертви. Найтяжчі випробування випали на долю українського народу під час Великої Вітчизняної війни. В умовах тотального терору і нехтування ворогом елементарних прав людини, насамперед права на життя, в Україні сформувався Рух Опору, який став грізною силою і перешкодою на шляху здійснення фашистами жахливого плану поневолення народу.

         Активною партизанська боротьба була в Україні, Білорусії, в Росії. Створювалися партизанські формування – загони, полки, бригади та дивізії, чисельністю, інколи, до 20 тисяч чоловік. Головні удари партизани наносили по комунікаціях противника, допомагали наступу радянських військ. Під час війни в тилу ворога діяло понад 6200 партизанських загонів та підпільних груп, у яких воювало більше ніж один мільйон чоловік – представників усіх народів Радянського Союзу. В Україні – 500 тисяч, в Білорусії – 370 тисяч, у Росії – 250 тисяч, у Латвії – 13 тисяч, у Литві – 10 тисяч, в Естонії – близько семи тисяч, у Молдавії – понад 6 тисяч, у Карелії – понад 5 тисяч.

         Народну війну в тилу німецько-фашистських військ вели повсюдно: у містах і селах, на залізничних вузлах і станціях, на річках, у лісових і степових районах України. Широкі верстви населення брали участь у зриві економічних, політичних та військових планів і заходів нацистських загарбників. Опір здійснювався на всій окупованій території і був нищівним для загарбників. Завдяки безстрашній і непримиренній боротьбі партизанів і підпільників земля України горіла під ногами фашистів. Нищівними були удари по комунікаціях ворога, захоплення і ліквідація складів і баз із боєприпасами і озброєнням, нещадним винищенням ворожих гарнізонів, ефективним пошкодженням зв’язку між частинами німецької армії. Важливою була розвідувальна діяльність партизанських формувань і підпільних організацій, наслідком якої ставало знищення об’єктів військового призначення. За масштабами, політичними і військовими результатами всенародна боротьба в тилу ворога стала важливим військово-політичним фактором у розгромі фашизму.

         Відважна і самовіддана діяльність партизанів і підпільників отримала всенародне визнання. Близько 200 тисяч учасників бойових дій нагороджено орденами та медалями, у тому числі понад 127 тисяч - медаллю «Партизан Великої Вітчизняної війни» І та ІІ ступенів, 233 відважним присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

         Вивчаючи історію рідного краю, краєзнавці 8  класу (фото № 1) зібрали матеріали про партизанів Голопристанщини, особливо приділяючи увагу вивченню підпільного руху у рідному селі Рибальче, зустрічалися із свідками тих подій, досліджували історично-публіцистичну спадщину і цим самим поповнили шкільний музей цінними документальними фактами.

         За потреби документ можна завантажити <тут> розмір 5 Мб

    Категорія: Моя батьківщина - Україна | Додав: bvs72
    Переглядів: 347 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Вхід на сайт
    Пошук
    Погода
    Погода
    Погода у Голій Пристані

    волог.:

    тиск:

    вітер:

    Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples