Голопристанська райСЮТур
Сайт туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямку
КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
Херсонської області


Меню сайту
Категорії розділу
Історія міст і сіл України [3]
Екскурсійний маршрут [11]
(Історія міст і сіл України)
Нарис-опис [13]
(Історія міст і сіл України)
Краса і біль України [3]
Моя батьківщина - Україна [15]
Сто чудес України [1]
РКЦ «Єдність»
Моє село
Нові матеріали
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Корисні посилання
  • КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
  • Голопристанська районна державна адміністрація
  • Комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
  • УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
  • Наш канал на You Tube
  • Нормативні документи у галузі позашкільної освіти
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Файли » Всеукраїнські експедиції » Нарис-опис

    «Золоті розсипи Чулаківки» Руденко Т. Г. 2014р.
    19.03.2014, 10:39

    Вступ

         Україна! Золота, чарівна сторона. Земля, рястом уквітчана. Скільки ласкавих і теплих слів придумали люди, щоб висловити любов до краю, де вони народилися і живуть. Земля наша, краю наш рідний.

         Для усіх нас найдорожче, найкраще в світі - наше рідне село. Тут жили наші діди й прадіди, тут живуть і працюють наші батьки.

         Рідне село! Воно справді зігріває душу кожного з нас. Це тепло проникає глибоко до серця. І де б ми не були, а невидимі промінчики притягують до себе, кличуть із далеких доріг до рідного села, до отчого дому.

         Рідний край! Він починається від батьківського порога, стежини, калини біля хати, з барвінку, який ніжно стелиться в садку. А ще він починається з прадавніх коренів нашого народу. Моє село… Багате, щасливе, уквітчане, але чи завжди воно було таким?

         Села, як і люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. Тільки в селі людина може так близько спілкуватися з природою, розуміти її душею. Ми дякуємо долі за те, що народилися в цьому благословенному краї, в цьому райському куточку землі, за те, що де б ми не були, серцем завжди линемо до отчого порогу, до рідної хати, до найдорожчих людей. Біля хати – різнобарвні квіти, на порозі – усміхнена мама, в хаті – тепло і затишно, а ми – діти, залюблені в красу рідного краю.

         Село наше красиве і квітуче. Справжньою окрасою є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, вони скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, життя – то джерело людської мудрості і самовідданості.

         Часів не вибирають, у них живуть і помирають. Наші земляки також не вибирали і не вибирають часів і їхні долі складаються по-різному.

         Життя їх розкидало в різні куточки нашої країни та світу, але чуйним серцем і своїми думками вони залишаються з рідним селом. Але з’являється вільний час – линуть, спішать до рідного порогу.

         Продовжуючи участь у Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України», краєзнавці нашої школи знаходять все нові і нові об’єкти для досліджень.

         Ми вже написали нарис–опис про історію нашого рідного села, дослідили події Великої Вітчизняної війни на території нашого села, оформили роботу до 40–річчя сільського Будинку культури, про історію створення колгоспу імені Леніна. А в сьогоднішній нашій роботі ми хочемо звернути увагу на деяких наших земляків, які внесли вагомий внесок у розвиток і розбудову нашого села і пішли в вічність, а також тих, хто сьогодні прославляє наше село в науці, культурі і мистецтві не тільки в нашій державі, а й за її межами. Це люди різного віку, але їх об’єднує любов до свого краю, до своєї малої батьківщини.

         Завдання нашого сьогоднішнього дослідження:

    1. Дослідити і вивчити біографії видатних земляків, які пішли з цього життя, але залишили свій вагомий внесок в історії рідного села: Садового М.К., Щербаченка В.Г., Мозгового О.П., Забєлого М.Є.
    2. Дослідити і узагальнити відомості про наших земляків різних вікових категорій та напрямків діяльності в сфері науки, культури та мистецтва: Підпалого І.Ф., Садового В.М., Ільїна Д.В.
    3. Оформити матеріали і ознайомити з ними учнів школи та жителів села.
    4. Матеріали та спогади односельців передати в краєзнавчий куточок школи та музей Історії села Чулаківка Чулаківської сільської ради.

         За потреби документ можна завантажити <тут> розмір 16 Мб

    Категорія: Нарис-опис | Додав: bvs72
    Переглядів: 397 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Вхід на сайт
    Пошук
    Погода
    Погода
    Погода у Голій Пристані

    волог.:

    тиск:

    вітер:

    Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples