Голопристанська райСЮТур
Сайт туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямку
КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
Херсонської області


Меню сайту
Категорії розділу
Загальні документи [7]
Методична скринька [1]
РКЦ «Єдність»
Моє село
Нові матеріали
[21.05.2019]
ІІ етап Чемпіонату України серед юніорів з пішохідного туризму (1)
[17.04.2019]
Семінар для відповідальних за військово-патріотичну роботу в освітніх закладах Голопристанського району (18)
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
00:02:58

ЛИЧНАЯ ТЕХНИКА в 45 школе 03.02.2018 / xiaomi yi 1080p 60fps

 • Перегляди:
 • Всього коментарів: 0
 • Рейтинг: 0.0
Корисні посилання
 • КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
 • Голопристанська районна державна адміністрація
 • Комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
 • УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
 • Наш канал на You Tube
 • Нормативні документи у галузі позашкільної освіти
 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » Файли » РКЦ «Єдність» » Загальні документи

  ПОЛОЖЕННЯ про районні опорні заклади освіти з національно-патріотичної роботи
  27.01.2016, 18:59

  ПОЛОЖЕННЯ 
  про районні опорні заклади освіти

  з національно-патріотичної роботи

  1. Загальні положення

  1.1. Цим Положенням визначені умови надання навчальному закладу статусу районного опорного закладу освіти, його наукове, нормативно-правове, фінансове та організаційне забезпечення.

  1.2. Районний опорний заклад освіти є взірцевим (передовим) навчальним закладом щодо організації освітнього процесу з проблеми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, апробації та впровадження інноваційних технологій, розробки науково-методичного та навчально-методичного забезпечення реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, базою для підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

  1.3. Діяльність опорного закладу освіти базується на науковому аналізі сучасної педагогічної теорії і практики та відповідає загальним тенденціям, цілям, напрямам і перспективам розвитку національної та регіональної системи освіти.

  1.4. Заклад освіти, якому надано статус опорного, у своїй діяльності керується Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, ”Про дошкільну освіту”, “Про позашкільну освіту”, Положенням про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, цим Положенням і власним Статутом.

  2. Мета, завдання та напрями діяльності

  районного опорного закладу освіти

  2.1. Головною метою діяльності опорного закладу є розробка та застосування сучасних педагогічних технологій, апробація освітніх інновацій, що суттєво поліпшують результати навчально-виховного процесу; презентація та поширення результатів діяльності закладу освіти з національно-патріотичного напряму.

  2.2. Основними завданнями діяльності опорного закладу є:

  • виявлення та підтримка творчих педагогів, класних керівників, які впроваджують інноваційні освітні технології, спрямовані на формування соціальної активності, виховання в учнів гідності та поваги до національних символів, традицій тощо;
  • накопичення й обмін інформації про сучасні науково-методичні, дидактичні, виховні, управлінські та практичні досягнення з організації національно-патріотичного виховання;
  • моніторинг вихованості дітей та учнів;
  • видавнича діяльність, презентація навчально-методичної літератури.

  2.3. Опорний заклад спільно з Комунальною установою «Голопристанський районний методичний кабінет», розробляє та погоджує План дій на навчальний рік (семестр), який затверджується керівником районного ресурсно-координаційного центру національно-патріотичного виховання «Єдність».

  2.4. Опорний заклад освіти спільно з Комунальною установою «Голопристанський районний методичний кабінет», як методична установа, проводить таку діяльність:

  • вивчає, узагальнює і впроваджує у навчально-виховний процес педагогічний досвід та наукові розробки з проблеми національно-патріотичного виховання;
  • організовує роботу з апробації виховних технологій;
  • проводить консультації й організовує співпрацю всіх зацікавлених осіб – служби, культурно-освітні установи, позашкільні заклади, благодійні фонди;
  • організовують проведення навчально-методичних семінарів, на яких здійснюється демонстрація сучасних технологій національно-патріотичного виховання;
  • організовує та координує підготовку до друку матеріалів досвіду;
  • висвітлює роботу з національно-патріотичного виховання у ЗМІ та через інтернет-ресурси.

  2.5. Районний ресурсно-координаційний центр національно-патріотичного виховання «Єдність» спільно з опорним закладом організовує та проводить навчально-методичні семінари, конференції та наради з визначеного напряму.

  2.6. Організовує роботу опорного закладу його керівник, який за відповідним схваленням навчально-методичної ради Комунальної установи «Голопристанський районний методичний кабінет» має право вносити зміни у:

  • зміст, способи та систему засобів виховання і навчання в опорному закладі;
  • режим функціонування закладу освіти, на базі якого проводиться робота щодо впровадження, апробації, експериментування культурно-освітніх ініціатив;
  • Керівник опорного закладу щорічно звітує про виконання Плану дій на методично-координаційній раді Центру.
  • Звіт може бути представлений у письмовому вигляді (опис діяльності та методичні рекомендації, навчальні видання, освітні, навчальні програми, пакет нормативних документів тощо) або у вигляді виступу про результати чергового етапу реалізації програми.

  2.7. Статус педагогічного працівника, який співпрацює з опорним закладом освіти, надається керівникам та вчителям освітніх закладів, зацікавлених у розробці й реалізації прогресивних педагогічних ідей національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

  3. Порядок надання та зняття статусу

  районного опорного закладу освіти

  3.1. Статус опорного закладу може бути наданий дошкільному, загальноосвітньому та позашкільному закладу, що розташовані на території району, незалежно від форми їх власності та підпорядкування терміном на 5 років.

  3.2. Для надання статусу опорного закладу ініціатором (автором) проекту – педагогічним колективом, подається заявка встановленого зразка на розгляд навчально-методичної ради Комунальної установи «Голопристанський районний методичний кабінет».

  3.3. Заявка має містити:

  • лист-подання на ім’я голови експертної комісії навчально-методичної ради Комунальної установи «Голопристанський районний методичний кабінет» про надання статусу;
  • витяг з рішення педагогічної ради про ініціювання надання закладу освіти статусу районного опорного закладу освіти;
  • інформацію про навчальний заклад (повна назва, юридична адреса, контактні телефони);
  • опис змісту ініціативи, обґрунтування її значущості для розвитку системи національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді;
  • План дій на кожний навчальний рік.

  3.4. На підставі рішення навчально-методичної ради Комунальної установи «Голопристанський районний методичний кабінет» приймається рішення про надання статусу районного опорного закладу освіти та видається відповідний наказ відділу освіти Голопристанської райдержадміністрації.

  3.5. Керівникам опорних закладів видається посвідчення (сертифікат), що підтверджує їх статус.

  3.6. Звітні матеріали проходять експертизу з метою визначення доцільності впровадження досвіду в масову практику на рівні району.

  3.7. За умови відсутності чергового звіту експертна комісія порушує клопотання про зняття статусу опорного закладу освіти.

  3.8. Досвід роботи керівників та матеріали діяльності опорних закладів висвітлюється на сайтах школи, комунальної установи «Голопристанський районний методичний кабінет», ресурсно-координаційного Центру у ЗМІ.

  4.Фінансування діяльності районних опорних закладів освіти

  4.1. Фінансування діяльності районних опорних закладів освіти відбувається за рахунок надходжень:

  • з місцевого бюджету для розвитку мережі районних опорних закладів освіти;
  • з місцевих органів самоврядування;
  • добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, спонсорської допомоги та інших коштів, надходження яких не суперечить чинному законодавству України.

  4.2. Кошти, що виділяються з місцевого бюджету, використовуються на:

  • поповнення матеріально-технічної бази закладу освіти;
  • видання інформаційно-методичних матеріалів, підготовлених педагогами опорного закладу освіти;
  • проведення масових заходів: семінарів, конференцій, тощо;
  • організацію навчально-методичної підтримки діяльності опорних закладів освіти;
  • забезпечення електронного зв’язку в мережі опорних закладів освіти;
  • стимулювання праці педагогів, які беруть безпосередню участь у реалізації програми діяльності опорного закладу освіти.

  4.3. Навчальний заклад, що одержав статус опорного, самостійно визначає форму та систему додаткової оплати працівникам у межах наявного ресурсного забезпечення.

  4.4. Доплата до заробітної плати керівникам (директорам, заступникам директорів) опорних закладів освіти та педагогічним працівникам, за умови їх активної участі у проведенні занять в опорних закладах освіти, здійснюється за рахунок місцевих (заклади місцевої комунальної власності) бюджетів відповідно до чинного законодавства.

  5. Управління районним опорним закладом освіти

  5.1. Стратегічне управління діяльністю опорного закладу освіти здійснює районний ресурсно-координаційний центр національно-патріотичного виховання «Єдність»

  5.2. Безпосереднє організаційне управління здійснює керівник опорного закладу.

  5.3. Навчально-методичний та науково-методичний супровід діяльності опорного закладу здійснюють комунальна установа «Голопристанський районний методичний кабінет», вищі навчальні заклади та окремі науковці за їх згодою.

  За потреби документ можна завантажити <<тут>>

   

  Категорія: Загальні документи | Додав: bvs72
  Переглядів: 340 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Вхід на сайт
  Пошук
  Погода
  Погода
  Погода у Голій Пристані

  волог.:

  тиск:

  вітер:

  Друзі сайту
 • Create a free website
 • uCoz Community
 • uCoz Textbook
 • Video Tutorials
 • Official Templates Store
 • Best Websites Examples