Голопристанська райСЮТур
Сайт туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямку
КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
Херсонської області


Меню сайту
Категорії розділу
Реферати [1]
Музеї [2]
Буклети [3]
Конкурси [1]
МАН [1]
РКЦ «Єдність»
Моє село
Нові матеріали
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Корисні посилання
  • КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
  • Голопристанська районна державна адміністрація
  • Комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
  • УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
  • Наш канал на You Tube
  • Нормативні документи у галузі позашкільної освіти
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Файли » Краєзнавство » Музеї

    «Прості обереги пам'яті»
    30.06.2014, 21:48

    Вступ

         Готуючи музейну експозицію до 70-річчя заснування Херсонської області, ми звернулися до недалекого минулого нашої держави, до радянських часів (50-80-х роки ХХ століття).

         Ми не жили в СРСР, не знали культур його, побутової особливості життєдіяльності і існування, аспектів відчуття у рамках цієї політичної організації суспільства. Але є свідками залишків цього буття, що виразилося в деяких речах, предметах і, якоюсь мірою, навіть ностальгії. І, можна сказати, ми не були учасниками цих явищ, але для нас долучення до життя наших односельців за радянських часів, до їхнього побуту було дуже цікавим. Саме до цих речей, до ностальгії побутового, повсюдного і в деякій мірі простого, що є довколишнім і близьким, що мовби не помічається в житті, але потім стає частиною певних спогадів, історією.

         Побутова історія мало цікавила істориків радянського періоду, і хоча в умовах незалежної України склалися сприятливі умови для її розвитку, ситуація мало змінилась, дослідники вкрай недостатньо звертаються до питань, пов’язаних із щоденним життям простих людей. Тому відсутні монографії, наукові статті, які б розглядали цю проблему.

         Для багатьох людей особливо важливі ретро речі, які не тільки не виходять з моди, а, навпаки, з кожним роком стають ще популярнішими. Адже ретро предмети побуту з минулого притягують нас своєю архаїчністю і неповторністю. Для власників таких речей, вони є предметом постійного захоплення і гордості. Дивовижний предмет старовинна праска, якою наші бабусі користувалися в минулому, може перетворитися на відмінну прикрасу інтер'єру в стилі ретро. Жителям заміських будинків може цілком стати в нагоді світильник ліхтар «Летюча миша». Він буде прикрасою, як улюбленої дачі, так і будь-якого закладу, оформленого в стилі старовини. А гасовий ліхтар зможе створити затишну обстановку за столом ввечері на дачі.

         Музейна експозиція (виставка) «Прості обереги пам’яті» являє собою стаціонарну експозицію тимчасового характеру, присвячену 70-річчю заснування Херсонської області. Основу експозиційних матеріалів музейної виставки складають музейні предмети – предмети побуту радянського періоду, які надали жителі села Чорноморське (Уткіна Катерина Олексіївна, Козлов Микола Миколайович, Гідулянова Світлана Олександрівна, Сова Олена Петрівна, Мельниченко Раїса Лаврінтіївна та ін.).

         Експозиція є підсумком пошуково-дослідницької, збиральницької фондової роботи учнів Чорноморської ЗОШ під керівництвом керівника шкільного музею Побуту Кривонос В.І.

         Експозиція «Прості обереги пам’яті» - це предметно-документований образ радянського періоду (50-80-ті роки ХХ ст.).

         Експозиція частково відображає особливості побуту жителів села Чорноморське у 50-80-х роках ХХ століття. Серед експонатів чільне місце посідають побутова техніка (магнітофони, радіоприймач, патефон), хатнє начиння (дошка для прання, вугільна праска).

         Вивчивши зміни, що відбуваються в 1950-80-ті роки ХХ ст., в повсякденному житті жителів нашого Чорноморське, ми дійшли наступних висновків:

    • У кожну історичну епоху відбуваються істотні зміни в економіці і політиці країни, які призводять до змін матеріальної культури побуту населення;
    • Реформаторські новації Хрущова призводять до корінних змін в усьому життєвому устрої села. Село перестає бути осереддям етнічної культури, консервантом традицій. Село міняється разом із містом;
    • У 1950 роки в країні починається будівництво житла, починається масове виробництво меблів, предметів домашнього ужитку;
    • Пануюча ідеологія перестає забороняти людям вести аскетичний спосіб життя, позбавляти себе благ життя;
    • «Культовими» або престижними речами 1950-60-х років стали критиковані в книжках меблі, кришталь - із побутового начиння. До меблів, що придбавалися, іншим предметам побуту люди відносилися дуже дбайливо, щоб передати у спадок (рівень життя був низьким);
    • Вивчивши фотографії, предмети побуту і спогади односельців, ми зробили висновок, що жителі Чорноморського намагалися відповідати часу, стандартам життя: за можливості купували нові меблі, побутову техніку (телевізори, магнітофони, холодильники та ін.).

    За потреби документ можна завантажити <тут> розмір 19Мб

    Категорія: Музеї | Додав: bvs72
    Переглядів: 342 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Вхід на сайт
    Пошук
    Погода
    Погода
    Погода у Голій Пристані

    волог.:

    тиск:

    вітер:

    Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples