Голопристанська райСЮТур
Сайт туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямку
КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
Херсонської області


Меню сайту
Категорії розділу
Реферати [1]
Музеї [2]
Буклети [3]
Конкурси [1]
МАН [1]
РКЦ «Єдність»
Моє село
Нові матеріали
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Матеріалів за останній період немає.
Корисні посилання
  • КЗ «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради
  • Голопристанська районна державна адміністрація
  • Комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради
  • УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
  • Наш канал на You Tube
  • Нормативні документи у галузі позашкільної освіти
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Файли » Краєзнавство » МАН

    Сторінками історії Чорноморського біосферного заповідника
    05.06.2013, 21:25

    Вступ

         Щоб вірно орієнтуватися в житті, бути освіченою людиною, треба вивчати минуле свого народу, його історію.

         Любов до Батьківщини завжди конкретна. Це любов до рідного будинку, де народився, до вулиці, по якій уперше пішов до школи. Знання про рідний край так само необхідні для духовного розвитку людини, як уміння читати й писати.

         Вивчення місцевої історії сприяє формуванню у молоді історичної свідомості та національної гідності. Для того, щоб стати гідним патріотом своєї Батьківщини необхідно не тільки любити свій край, а й піклуватися про нього, досліджувати його, вчитись на помилках минулих поколінь.

         Будучи членом гуртка «Історики-краєзнавці», ми разом зі своїм керівником – вчителем історії Горьковою Л.М. вивчали свій рідний, край перебуваючи у походах та екскурсіях. Дуже цікавим був похід по вивченню історії козацтва Голопристанщини за маршрутом: с. Чулаківка – Н. Збур’ївка – Ст. Збур’ївка – Рибальче – Геройське. З села Геройське ми вирушили на соляні озера й потрапили на територію Чорноморського заповідника. Хоча на всьому шляху, яким ми рухались, постійно бачили на березі Дніпра чайок, в степу – представників тваринного та рослинного світу дикого степу.

         Ми милувались природою, складалось враження, що природа тут зовсім незаймана.

         Справжня перлина Херсонщини – Чорноморський заповідник. Він розташований на узбережжі Чорного моря, в районі Голої Пристані, між Дніпровським лиманом і Тендрівською косою – вузькою смужкою піску завдовжки 80 км, яку стародавні греки називали Ахіллесовим шляхом.

         Помірно перекачує Понт Евксинський свої важкі синьо-зелені хвилі до північних берегів. Хвилі з шумом налітають на низький піщаний берег і з тихим шерхітом відступають, як тисячі та мільйони років тому, залишаючи після себе візерунки на піску.

         Це Північне Причорномор’я – край дивовижний та незвичайний. Це світ величного, фантастичного простору, де під синім куполом неба на сотні верств тягнуться лимани, які дають пристанище косякам риб.

         На найкрупнішій косі – Кінбурнській, яку прославив геній російського полководця – Олександра Суворова, стоять тінисті дубрави, які дають притулок безлічі птахів та комах.

         Все це багатство, як магнітом, тягнуло в край людей. Кого тільки не було на цій благодатній землі: скіфи, половці, кипчаки, ногайці, турки і т. д. Саме тут здавна стояли грецькі колонії – фортеці, які давали відсіч набігам степових кочівників, а потім турецькі війська воювали з російськими за володіння цими землями…

         Але пройшов час і закінчилось багатство. Люди по-хижацькому вирубали ліси, вибили турів, коней та антилоп, спалили та розорали степ, а потім почали винищувати птахів та їх яйця. І, можливо, знищили б все, але чиїсь світлі голови створили тут заповідник, в якому ось уже багато років зберігається різна благодать – птахи, риби, звірі, комахи разом з унікальною флорою.

         І живучи на цій землі, мене зацікавила історія створення заповідника, доля людей, які опікувались ним, ввійшли в історію заповідника.

         Мета моєї роботи – дослідити, систематизувати, узагальнити та вивчити історію створення Чорноморського заповідника, його долю та значення не тільки в історії рідної Голопристанщини, але й України, роль людини у збереженні та дослідженні флори та фауни заповідника, його проблеми та досягнення за всі роки його існування.

         Працюючи над одним із завдань, які ставила перед нами районна станція юних туристів, разом із своїми друзями – краєзнавцями ми розробили екскурсійний маршрут та маршрут походу «Тендрівська та Кінбурська коса – острівки незайманої природи».

         Основні завдання, які я ставила при написанні цієї роботи,:

    • З великої кількості літератури відібрати та узагальнити саме той матеріал, який стосується даної теми;
    • Систематизувати знання про історію створення та діяльності Чорноморського заповідника на основі розповідей людей, які там працювали, матеріалів музею та людей, які там зараз працюють;
    • Виявити основні проблеми заповідника та спробувати знайти шляхи їх вирішення;

         Я вважаю, що тема моєї роботи досить актуальна, тому що я особисто дотримуюсь тієї думки, що роль людини в створенні історії країни, у процесі еволюції суспільства, природи має дуже велике значення, як позитивне так і негативне. Своїми руками, своєю працею людина може створити дуже багато і потенціал в неї невичерпний, але і в негативних явищах, проблемах, які випали на долю Чорноморського заповідника теж велику роль відіграла людина.

         У своїй роботі я намагалась дослідити важливу роль людей, які були задіяні в створенні та збереженні такої перлини нашого краю, як Чорноморський заповідник, а також проблеми, які виникали та існують на сьогоднішній день теж в процесі діяльності людини.

         Для того, щоб якомога повніше розкрити цю тему, я побувала в музеї Чорноморського заповідника, ознайомилася з архівними документами; в центральному офісі, обласній бібліотеці ім. О.Гончара та ХОДА; зустрічалася з цікавими людьми, які в різний час працювали в заповіднику та використала в роботі їх розповіді.

    За потреби документ можна завантажити <тут> розмір 21Мб

    Категорія: МАН | Додав: bvs72
    Переглядів: 450 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Вхід на сайт
    Пошук
    Погода
    Погода
    Погода у Голій Пристані

    волог.:

    тиск:

    вітер:

    Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples